آموزش زبان با فیلم

آموزش زبان با فیلم

Learn English with movies
نویسنده: موسسه باران
اشتراک گذاری این مطلب

آموزش زبان انگلیسی با فیلم یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی بین زبان‌آموزان است. در این مقاله تصمیم داریم که به شما کمک کنیم چطور می‌شود هم فیلم ببینیم و هم زبان یاد بگیریم. به شما پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع یک کاغد و خودکار بردارید و فیلم موردعلاقه خود را انتخاب کنید.

 

مراحل ساده یادگیری زبان با فیلم:

01. برای شروع یک خودکار، دفتر (یا ویرایشگر کلمه) و فرهنگ لغت آماده کنید.

notebook

02. سکانسی را انتخاب کنید که بیشتر از 5 دقیقه نباشد.

notebook

03. سکانس را به انگلیسی و بدون زیرنویس نگاه کنید. سعی کنید کلمات و اصطلاحاتی را که فهمیده‌اید بنویسید.

 

04. مجددا سکانس را به انگلیسی و بدون زیرنویس نگاه کنید. درباره آنچه اتفاق می‌افتد یک پاراگراف کوتاه بنویسید (به انگلیسی یا زبان مادری خودتان).

05. حالا این سکانس را با زیرنویس به زبان خودتان تماشا کنید. متن آن را با کلمات و پاراگرافی که نوشته‌اید مقایسه کنید.

06. برای بار سوم سکانس را به انگلیسی و بدون زیرنویس نگاه کنید. سعی کنید تعداد بیشتری از کلمات و عباراتی را که متوجه می‌شوید بنویسید. هر چند بار که بخواهید می‌توانید متوقفش کنید.

07. حالا سکانس را با زیرنویس به انگلیسی و بدون قطع ویدئو تماشا کنید. سعی کنید کلمات و اصطلاحات بیشتری به فهرست خود اضافه کنید. تا این جای کار، از فرهنگ لغات استفاده نکنید.

08. سکانس را یک بار دیگر با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید و برای افزودن کلمات و عبارات جدید آن را متوقف کنید. نیازی نیست جملات کامل را بنویسید، تنها کلمات جدید و اصطلاحاتی که برایتان تازگی دارند را یادداشت کنید.

09. بعد از این که شش دفعه سکانس را به زبان انگلیسی دیدید، سعی کنید معنای کلمات و عباراتی را که نوشته‌اید استنتاج کنید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، در صورتی که زبان‌آموز متوسط/پیشرفته هستید از لغتنامه تک‌زبانه و اگر مبتدی هستید از لغتنامه دوزبانه استفاده کنید.

10. یادتان باشد هر وقت ممکن است، کلمات و عبارات جدید در بافت متن را بنویسید. برای مثال در یک قسمت از سریال Glee شخصیت‌ها عبارت «کاملا رک و راست» را بارها به کار بردند، من هم آن را نوشتم.

 

در طولانی مدت خواهید دید که کمتر و کمتر به استفاده از فرهنگ لغت نیاز دارید چون این نوع تمرین عمیق (گوش دادن و خواندن) به شما کمک خواهد کرد آگاهی خود را نسبت به کلمات افزایش دهید و الگوهای کاربردی بیشتری نیز خواهید دید.

 

چگونه زبان انگلیسی را از پایه یاد بگیریم؟ 

 

نکته نهایی

یادتان باشد که یادگیری به زمان نیاز دارد و یادگیری کامل هر چیزی (مثل 9 مرحله بالا) نباید سرسری انجام شود. زمان بگذارید، از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید و اگر خسته شدید، دست نگه دارید، کمی قدم بزنید، جرعه‌ای آب بنوشید، سپس دوباره مطالعه را شروع کنید.


اشتراک گذاری این مطلب

درباره نویسنده

موسسه باران

اضافه کردن دیدگاه

  • […] به متنی انگلیسی گوشی می‌دهید یا فیلمی تماشا می‌کنید یا پادکست و موسیقی می‌شنوید؛ با تاکید و […]

ارسال دیدگاه