مصاحبه

مصاحبه با ادمین کانال تلگرام زبان انگلیسی موسسه باران آقای فرهاد تاش

مصاحبه با ادمین کانال تلگرام زبان انگلیسی موسسه باران آقای فرهاد تاش
نویسنده: موسسه باران
اشتراک گذاری این مطلب

آقای تاش لطفا از تاریخچه‌ی این کانال شروع کنید.

آبان ماه سال 96 بود که کار کانال تلگرام زبان انگلیسی Baran VIP English را شروع کردیم. پست‌های کانال خیلی ترتیب خاصی نداشت و هر مطلبی به دستمان می‌رسید داخل کانال می‌گذاشتیم. بعد تصمیم گرفتیم که هر ماه یه برنامه داشته باشیم و به یک موضوع خاص بپردازیم. دیگه می‌دانستیم که برای سه چهار ماه آینده قرار است چه موضوعاتی در کانال پست شود. به همین ترتیب ادامه دادیم تا به امروز که سعی کردیم برای زبان‌آموزان از موضوع‌های مختلف به‌همراه سطح‌بندی (از مقدماتی تا پیشرفته) استفاده کنیم تا به یک کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی از صفر تبدیل شود.

آقای فرهاد تاش - ادمین کانال تلگرام زبان موسسه باران

کانال تلگرام زبان انگلیسی موسسه باران مناسب چه افرادی است؟

محتوای کانال تلگرام موسسه باران عمومی است. به دسته‌بندی‌های مختلف مثل تغذیه، ورزش، زندگی روزمره فیلم و سریال و مسائل مختلفی که در اکثر کتاب‌های آموزشی مختلف موجود است می‌پردازد. همچنین برای افرادی که در کار خود متخصص هستند و یا به دنبال مطلب خاصی می‌گردند هم پست‌های آموزشی در نظر گرفتیم.

  • ویدئوهایی که شما را برای شرکت در جلسات آماده می‌کنند.
  • ویدئوهایی از افراد موفقی که به شما کمک می‌کنند مذاکره خود را به بهترین نحو ممکن پیش ببرید.

و موضوعات دیگری که به همراه توضیحات و دسته‌بندی‌های منظم فهرست شده در کانال تلگرام موسسه باران موجود است. 

کانال «Baran VIP English» چه ویژگی‌هایی دارد که آن را متفاوت از سایر کانال‌هایی که شما می‌شناسید، می‌کند؟

مهم‌ترین ویژگی، فهرست دسته‌بندی خوب مطالب موجود در کانال تلگرام باران وی‌آی‌پی است که این امکان را برای اعضای کانال فراهم کرده که خیلی راحت به مطالب مورد نظرشان دسترسی داشته باشند. مورد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، تنوع بسیار بالای مطالب، به‌ویژه ویدئوها است. بیش از 1,200 ویدئو منحصر به فرد در کانال تلگرام «باران وی‌آی‌پی اینگلیش»  داریم که در سطوح مختلف از مقدماتی تا پیشرفته دسته‌بندی شده‌‌اند.

BaranVIPEnglish, Telegram, Media
بیش از 1,200 ویدئو منحصر به فرد

ویدئوهایی که در کانال استفاده شده فقط مناسب زبان‌آموزان زبان انگلیسی است یا اساتید هم می‌توانند استفاده کنند؟

در واقع هر دو گروه می‌توانند از ویدئوهای کانال استفاده کنند. زبان‌آموزان می‌توانند با توجه به علاقه و سطح زبان انگلیسی خود به‌صورت روزانه ویدئوها را پیگیری کنند.

همچنین اساتید می‌توانند از این ویدئوها به‌عنوان یک منبع مناسب در برنامه‌ریزی محتوای آموزشی خود استفاده کنند و با توجه به موضوع هرجلسه‌ای که دارند از ویدئو توضیحات کامل آن‌ها استفاده کنند، و یک مرجع خوب از یک کانال آموزش زبان انگلیسی با فیلم‌های کوتاه داشته باشند.

شما اشاره کردید که ویدئوهای کانال به‌صورت دسته‌بندی شده در کانال موجود است. دسته‌بندی مطالب و ویدئوهای آموزشی چه فایده‌ای برای زبان‌آموز دارد؟

زمانی‌که مطلبی در کانال‌های مختلف گذاشته می‌شود به ندرت پیش می‌آید تا شخصی به سابقه‌ی کانال رجوع کند. به این معنی که وقتی شخصی عضو کانالی می‌شود، غالبا آخرین مطالب موجود در کانال را مورد بررسی قرار داده و به‌ندرت پیش می‌آید که سوابق کانال را بررسی کند.

زمانی‌که کانال «Baran VIP English» را نگاه می‌کنم متوجه می‌شوم آمار بازدید پست‌های قدیمی که مربوط به سه سال گذشته است دائما در حال بالا رفتن است و زمانی که به‌صورت ماهانه این آمار را مورد بررسی قرار می‌دهم، مشخص می‌شود که این فهرست به زبان‌آموز کمک می‌کند تا بتواند مطالب ماه‌های گذشته و یا حتی سال‌های گذشته را نیز به‌راحتی پیدا کند. شما نمی‌توانید این ویژگی را در کانال‌های دیگر پیدا کنید به این دلیل که در کانال‌های دیگر فهرستی برای رجوع به مطالب گذشته وجود ندارد.

شما چه نیازی در زبان‌آموزان دیدید که نتیجه‌ی آن تهیه‌ی یک محتوای طبقه‌بندی شده طی چندین سال گذشته و ایجاد کانال آموزش زبان انگلیسی با بیش از 1,200 فیلم و ویدئو کوتاه شد؟

قبل از اینکه این کانال ایجاد شود؛ برای کلاس‌های خودم ویدئو‌هایی را در نظر گرفته و برای زبان‌آموزانم ارسال می‌کردم. به نظرم خیلی خوب بود که این کانال به‌صورت یک گروه بزرگتر و وی‌آی‌پی (البته هر کسی اجازه ورود به کانال را نداشت) انجام دادیم و زبان‌آموزان به‌راحتی می‌توانستند مطالب مورد نیازشان را از کانال انتخاب کنند. موردی که اغلب مواقع پیش می‌آمد این بود که زبان‌آموزان همیشه به من می‌گفتند:

ما حدود یک ساعت و نیم تا سه ساعت در هفته کلاس داریم اما دوست داریم بیشتر با زبان سروکار داشته باشیم، بیشتر بشنویم و فیلم‌ها را بهتر متوجه شویم و نمی‌دانیم در روزهای مختلف در طول هفته چه کار کنیم.

طبیعتا اگر منبعی در اختیار زبان‌آموزان باشد تا بتوانند این ویدئوها را متناسب با سطحی که دارند انتخاب کرده و برحسب علاقه‌شان آن‌ها را گوش دهند، فوق‌العاده است. و باتوجه به نظر اعضای کانال متوجه شدم که خداروشکر نتیجه خوبی هم داشته است.

عمده فیدبک‌هایی که در این چند سال در مورد کانال گرفتید چه چیزها‌یی بودند؟

انتخاب ویدئو‌ها و موضوعاتی که داشتند برای مخاطب جذابیت بیشتری دارد. اکثرا زمانیکه پیام می‌دهند، دسته بندی بسیار منظم کانال همچنین تنوع ویدئو‌ها در کانالی که می‌توانستند به راحتی آنها را پیدا کنند، برایشان جذاب بوده است.

نظر اعضای کانال تلگرام زبان انگلیسی موسسه باران - 02
نظر مخاطبین کانال تگرام زبان انگلیسی باران

شما چطور ویدئوهایی با جذابیت و ارزش بالا به شکلی که زبان‌آموزان بتوانند آن‌ها را برای دسترسی همیشگی حفظ کنند، انتخاب کرده و به این نتیجه می‌رسید که این ویدئو برای زبان‌آموز و مدرسین مفید است؟

موضوعاتی که مطرح می‌شود اغلب در کتاب‌های درسی هم به صورت طبقه‌بندی شده موجود است. مثلا مواردی که مربوط به آزمون آیلس یا کتاب‌های تمرین به زبان انگلیسی مطرح می‌شود، برای زبان‌آموزان بسیار جذاب است و یا الگویی بوده برای من تا بتوانم در مورد موضوعات مختلف در رابطه با تغذیه، ورزش، زندگی روزمره، سلامت و بسیاری از مسائل دیگر جستجو کرده و ویدئوها را پیدا کنم. گذشته از اینکه جستجو کردن این ویدئوها شامل نکات مهمی است.

درواقع مطالبی که برای مخاطب جمع کرده‌اید، مطالب نابی هستند که نمی‌توان به‌راحتی در جای دیگری آن‌ها را پیدا کرد. با توجه به اینکه موسسه باران یک موسسه آموزشی است، چه اقداماتی انجام می‌دهید تا پس از قرار دادن یک ویدئو در کانال، آن راتبدیل به یک وسیله‌ی یادگیری کنید؟

بخش بزرگی از یادگیری در قالب کلاس‌ها اتفاق می‌افتد. برای آموزش زبان‌آموزان از همین ویدئوها استفاده می‌کنم و بخش کوچکی را هم به خود زبان‌آموزان محول می‌کنم. سعی می‌کنم اگر مطلبی وجود داشته باشد توضیح بدهم. در واقع بیشتر اتفاق افتاده که نکات گرامری یک ویدئو را توضیح داده‌ام اما در حال حاضر تمرکز خود را بیشتر بر روی لغات قرار داده‌ام به این صورت که لغات کلیدی هر ویدئو را در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهم و همین موضوع به زبان‌آموزان کمک کرده و باعث می‌شود کمتر به دنبال لغات بگردند.

چند باری سعی کرده‌ام ویدئوها را بدون ترجمه‌ی لغات ارسال کنم. بازخوردی که گرفتم این بود که اعضای کانال درخواست داشتند مجدد این لغات در اختیارشان قرار بگیرد تا بتوانند به‌راحتی ویدئوها را متوجه شوند. می‌توان فعالیت‌های بسیاری بر روی این ویدئوها در کلاس انجام داد و می‌شود توضیحات بسیاری به زبان‌آموز داد تا بتوانند برای تقویت شنیداری و گفتاری (Listening and Speaking) یک سری تکنیک‌ها را به‌کار بگیرند و بقیه‌ی مهارت‌هایشان را نیز تقویت کنند.

نظر اعضای کانال تلگرام زبان انگلیسی موسسه باران - 01
نظر مخاطبین کانال تگرام زبان انگلیسی باران

کار خوبی که در کانال به طور مستمر انجام شده این است که بسیاری از ویدئوها دارای متن بوده و بخش‌های مهم ویدئو به‌راحتی در اختیار زبان‌آموز قرار گرفته. علاوه بر این تلفظ کلمات و الفبای فونتیک آن‌ها همراه با معادل فارسی کلمات در کانال آورده شده. به قول یکی از اعضای کانال «باران‌وی‌آی‌پی اینگلیش شما یک لقمه‌ی کاملا آماده‌ی هضم شده و مرتب را در اختیار زبان‌آموز قرار می‌دهید و زبان‌آموز فقط باید میل کند.» می‌خواهم بدانم شما چه رویکرد و نگاهی به یادگیری داشتید که باعث شد بهترین شرایط را برای زبان‌آموز فراهم کنید تا جایی که احساس کند تمام شرایط برایش محیا شده است.

محتوای متنی، ویدوئی و صوتی کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی موسسه باران
محتوای متنی، ویدوئی و صوتی کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی موسسه باران

تعامل مستقیم با زبان‌آموزان و پیام‌هایی که از اعضای کانال دریافت می‌کنم باعث شده که این سمت و سو برای کانال در نظر گرفته شود. بسیاری اوقات درخصوص متن ویدئو‌ها، معنی لغات و تلفظ‌هایشان پیام‌های متعددی دریافت می‌کنم که می‌شود به این نیاز زبان‌آموزان پاسخ داده شود.

اگر چه تلگرام فیلتر است و ویدئوها یه سختی آپلود می‌شوند و حتی ممکن است برای زبان‌آموز دریافت آنها سخت باشد، گذاشتن یک فایل صوتی خیلی به آنها کمک‌کننده خواهد بود. یکی از زبان‌آموزان می‌گفت که شاید بعضی اوقات برایش امکان نداشته باشد که این ویدئوها را دانلود کند اما زمانیکه در تاکسی یا ماشین است، می‌تواند فایل‌های صوتی کانال را از ابتدا تا انتها به راحتی گوش کند.فایل‌های صوتی کانال به ترتیب و به صورت اتوماتیک پخش می‌شوند و این برای زبان‌آموز جذاب بود که می‌تواند دائم در مسیر رفت و آمد از این مطالب کانال استفاده کند.

نظر اعضای کانال تلگرام زبان انگلیسی موسسه باران - 03
نظر مخاطبین کانال تگرام زبان انگلیسی باران

فرض کنیم من یک زبان‌آموز مقدماتی در زبان انگلیسی هستم، به‌صورت جدی کلاس نرفته‌ام و می‌خواهم زبان انگلیسی را از پایه یاد بگیرم، در مورد اینکه چطور از کانال استفاده کنم توضیح می‌دهید؟

به دو صورت می‌توان از کانال استفاده کرد. یکی اینکه کسانی که زبان یاد می‌گیرند اغلب برای تامین نیاز شخصی‌شان آموزش می‌بینند مثلا نیاز دارند یادبگیرند در موقعیت‌های مختلف سفر، چطور می‌توان از جملات کلیدی استفاده کرد؟ در فهرست مطالب کانال موضوعی را داریم تحت عنوان «انگلیسی در سفر» که می توانند به آن بخش مراجعه کنند. مطالب با توجه به موقعیت های مختلف مثل فرودگاه، رستوران، هتل و … دسته‌بندی شده که می‌توانند به این ویدئوها رجوع کرده و با جملات کلیدی در کانال آشنا شوند. در واقع افراد می‌توانند با توجه به در نظر گرفتن موضوعات مختلفی که برای سطوح پایین در کانال قرار گرفته شده با کلیک کردن روی سطح یک هر مطلب می‌توانند به این ویدئو ها رجوع بکنند.

مبتدی بخواهد از ابتدا شروع کند باید «سطح 1» را انتخاب کند، درست است؟

بله «سطح 1» مناسب افراد مبتدی است.

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی موسسه باران - سطح 1

فرض کنیم بنده زبان‌آموزی هستم که مدت قابل توجهی کلاس زبان رفته‌ام اما انگلیسی من به شکل قابل توجهی برای من راضی کننده نیست و قصد دارم به راحت صحبت کردن و مکالمه‌ی خوب برسم. برای رسیدن به این جایگاه و پیشرفت در زبان، چه مسیری را در این کانال آموزش زبان انگلیسی با تلفظ که دارید دنبال کنم تا منجر به نتیجه‌ی دلخواهم در یادگیری زبان بشود.

ارتباط مستمر با این کانال، شنیدن مطالب و ویدئوهایی که در کانال وجود دارد همچنین تکرار و تمرین آن‌ها، می‌تواند به درک شنیداری و تقویت این مهارت بسیار کمک کننده باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، بسیاری اوقات من به زبان‌آموزانم توصیه می‌کنم که جملات را به‌صورت کلی یکبار گوش کنند تا کل مطلب را متوجه بشوند بعد به‌صورت جمله‌به‌جمله ویدئو را پلی کرده، نگه دارند و بعد از آن سعی کنند با همان آهنگ و ریتمی که در ویدئو تلفظ می‌شود جمله را تکرار کنند. تکرار و تمرین ریتم جملات می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا هم با نحوه‌ی استفاده از کلمات در جمله آشنا شوند و هم اینکه از آن‌ها در مکالمه استفاده کنند. یک کانال آموزش زبان انگلیسی با تلفظ موفقی ایجاد کردیم که زبان‌آموز بتواند با تکرار و تمرین مداوم به هدف خود برسد.

به نظر شما این تمرین در طول روز چقدر باشد و چقدر زمان برای این تمرین بگذاریم؟

زمان اکثر ویدئوهای موجود در کانال بین یک تا دو دقیقه است. اما کار بر روی ویدئوها زمان‌بر بوده و نیازمند گوش دادن، تکرار و تمرین است. به‌نظرم زبان‌آموزان در روزهای ابتدایی می‌توانند با 15 دقیقه تمرین شروع کرده و کم‌کم این دقایق را بیشتر کنند. آنها می‌توانند با افزودن بر تایمی که برای دیدن مطالب کانال و تمرین بر روی آنها می‌گذارند، به سطح قابل قبولی از زبان برسند.

آیا محتوای کانال برای من که می‌خواهم آزمون آیلتس شرکت کنم هم کاربرد دارد؟

کانال-تلگرام-زبان-انگلیسی-موسسه-باران-و-آزمون-آیلتس

در فهرست کانال بخشی وجود دارد که ما آن را برای کسانی در نظر گرفته‌‌ایم که داوطلب شرکت در آزمون آیلتس هستند. ردیف 29 فهرست کانال مربوط به آشنایی با آزمون آیلس است که به 4 مهارت لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ تقسیم‌بندی شده و متقاضیان می‌توانند در هر قسمت، مهارت‌های مربوط به آن قسمت را آموزش ببینند.

برای افزایش دامنه‌ی لغت و قوی کردن لغت چطور؟

هر کدام از ویدئوهایی که برای موضوعات مختلف تهیه شده دارای لغات جدید است که می‌توانند برای زبان‌آموزان مفید باشند. بنده به زبان‌آموزان توصیه می‌کنم حتی اگر سطح بالاتری دارند به سطوح پایین‌تر هم مراجعه کرده و ویدئوهای آن سطوح را هم نگاه کنند زیرا قطعا باعث می‌شود افراد بتوانند با لغات جدید هم آشنا بشوند. به طور مثال حتی کسانی‌که در سطح 2 قرار دارند می‌توانند از سطوح بالاتر هم استفاده کنند و خودشان را به چالش بکشند و ببینند تا چه میزان از سطوح بالاتر را می‌توانند متوجه بشوند.

شما اشاره کردید که برای کسانی‌که می‌خواهند مسافرت خارج از کشور بروند محتوای انگلیسی در سفر گذاشته‌اید، آیا برای شخصی که قصد دارد به نمایندگی از شرکتش به خارج از کشور رفته و در نمایشگاه یا جلسه‌ای شرکت کند و یا مذاکره‌‌ای انجام دهد محتوایی در کانال موجود است؟

برای این دسته از زبان‌آموزان که نگاه تخصصی‌تری به زبان داشته و دنبال نیاز بخصوصی هستند بخش هایی را در نظر گرفته‌ایم. مثلا «گفتگوها‌ی غیر رسمی» که کمک می‌کند تا با همکارانشان در شرکت‌های مختلف و در کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنند. بخش دیگری را داریم با نام «انگلیسی برای جلسات بخش اول | بخش دوم» که در دو مرحله در فهرست موجود است و همینطور «مهارت مذاکره با کریس کرافت».

چقدر زمان می‌برد تا با استفاده از محتوای موجود در کانال برای یک ماموریت خارج از کشور آماده بشوند؟

در مورد «انگلیسی برای جلسات» فکر می‌کنم چیزی حدود 50 ویدئو در نظر گرفته شده. این ویدئوها طولانی نبوده و اغلب 2 تا 3 دقیقه هستند. فکر می‌کنم اگر سطح زبان این دوستان Pre-intermediate یا Intermediate باشد کمتر از یک ماه زمان می‌برد.

برای کسی که بخواهد تلفظش را خوب کند پاسخی در کانال موجود است؟

در فهرست مطالب کانال بخشی را در نظر گرفته‌ایم که در آن آموزش آواها و تلفظ کلمات در انگلیسی است. با مراجعه به این قسمت می توانند کاملا پایه ای با نحوه‌ی تلفظ صداها و آواها در کلمات آشنا شده و با تکرار و تمرین به سطح قابل قبولی از تلفظ برسند. (آموزش آواها و کلمات در زبان انگلیسی)

ما برای قشر بزرگتری از جامعه‌ی زبان‌آموزان دغدغه‌ی یادگیری گرامر درست و کاربردی را داریم، برای این گروه اقدامی در کنال صورت گرفته؟

مطالب گرامری در بسیاری از ویدئوهایی که در کانال قرار داده‌ایم توضیح داده شده و با هشتگ Grammar در فهرست مشخص شده و قابل ملاحظه هستند و با کلیک کردن بر روی این هشتگ می‌توانند به تمام مطالب گرامری دسترسی داشته باشند. علاوه بر این ردیف ششم فهرست کانال اختصاص داده شده به گرامر زبان انگلیسی و با مراجعه به این بخش می‌توانند با مطالب مختلف از جمله ساختارهای مختلف در زبان انگلیسی آشنا بشوند.

کدام یک از ویدئوهای آپلود شده در این سه سال و دو ماه به قدری جذابیت داشته که شما دوست دارید به تمام زبان‌آموزان توصیه کنید آن را مشاهده کرده و به نظرتان آنقدر ویدئوهای با ارزشی هستند که باید به آن‌ها توجه کنند؟

از آن‌جایی که اکثر زبان‌آموزان من به شرکت در جلسات نیاز تخصصی داشتند، بخش انگلیسی برای جلسات را به همه‌ی زبان‌آموزان توصیه می‌کنم، این ویدئوها فوق العاده هستند.

لطفا کمی در مورد ویژگی‌هایی صحبت کنید که باعث شده این ویدئوها برای شما و زبان‌آموزان جذاب شده و توجه خاص به آن‌ها نشان داده شود.

این ویدئوها علاوه بر اینکه نحوه‌ی صحیح شرکت در جلسات – که دغدغه‌ی اصلی بسیاری از سازمان‌ها در ایران است – را بررسی می‌کنند، دربرگیرنده‌ی نکات بسیار خوبی برای زبان‌آموزان و یادگیری زبان انگلیسی نیز هستند. بنده به زبان‌آموزانم توصیه می‌کردم این ویدئوها را با دقت خاصی ببینند همچنین این امکان وجود دارد تا از این ویدئوها دومنظوره استفاده شود. هم به آن‌ها یاد می‌دهد چطور در جلسات حاضر شوند و برای شرکت در جلسات چه مقدماتی را حاضر کرده و در طول جلسات چه کارهایی را انجام بدهند و هم مطالب فوق العاده‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی دارند. چون این ویدئوها بسیار قابل فهم هستند توصیه می‌کنم تمام زبان‌آموزان این ویدئوها را ببینند.

توضیحات شما تا اینجا عالی بود. برای اینکه ما از این کانال با ارزش استفاده کنیم چه هزینه‌ای را باید بپردازیم تا حق عضویت به دست بیاوریم؟

فکر می‌کنم برای دسترسی ماهانه به این کانال لازم است مبلغی حدود 300 هزار تومان پرداخت شود. اما در حال حاضر ما مبلغی دریافت نکرده و این مطالب به‌صورت کاملا رایگان در اختیار افراد قرار گرفته.

آیا در کانالی که شما دارید جای خالی وجود دارد که نیاز زبان‌آموز بوده و به آن نپرداخته باشید؟

در مورد موضوع مذاکرات ما هم نحوه‌ی شرکت در جلسات را مطرح کردیم و هم تکنیک‌های مذاکره یا حتی بازاریابی در این کانال موجود است و فکر نمی‌کنم موضوعی وجود داشته باشد که در کانال نبوده و نیاز به پرداختن به آن باشد.

اگر بخواهید عادت‌های یکی از زبان‌آموزان خوبتان را که از این کانال استفاده کرده و بهره برده نام ببرید چه می‌گویید؟

فیدبک ها در مورد کانال به خصوص در مورد شاگردان خودم بسیار زیاد است. آنها معمولا روزانه به کانال سر می‌زنند و سعی می‌کنند خودشان را با مطالب کانال آپدیت کنند، چون می‌دانند اگر در مشاهده ویدئوها تعللی داشته باشند ممکن است حجم ویدئوها بالا رفته و آنها فرصت نکنند منظم به مطالب این کانال بپردازند. به همین دلیل سعی می‌کنند به صورت مستمر این کار را انجام دهند و اگر در طول هفته موفق به انجام این کار نشدند سعی می‌کنند آخر هفته ویدئوها را چک کنند تا خودشان را برای شنبه‌ی آینده که ویدئوهای جدید آپلود می‌شود آماده کنند.

برای این کار به‌طور متوسط روزانه چقدر زمان بگذارند؟

اگر به‌صورت روزانه به کانال سر بزنند، از کانال عقب نمانند و همگام با کانال پیش بروند تصور می‌کنم 15 دقیقه کافی باشد. ولی برای دیدن این حجم از مطلب که از گذشته تا به امروز در کانال فراهم شده زمان بسیار زیادی باید صرف شود.

نظر اعضای کانال تلگرام زبان انگلیسی موسسه باران - 04
نظر مخاطبین کانال تگرام زبان انگلیسی باران

با توجه به زمانی که اولین مطلب را در کانال آپلود کردید تا به امروز آیا این مطالب قدیمی نشده‌اند؟

مطالبی که در کانال قرار داده شده اکثرا آخرین مطالب در دسترس بوده که توسط انتشارات به صورت آنلاین و یا فیزیکی در دسترس قرار گرفته. ویدئوها آخرین ویدئوهایی بودن که در بازار موجود بوده‌اند و معمولا ویدئوهایی که از طریق انتشارات منتشر می‌شوند حداقل به مدت 5 سال قابلیت استفاده دارند و تصور نمی‌کنم هیچ موقع ویدئویی را استفاده کرده باشم که کاربری آن منسوخ شده باشد. همیشه ویدئوها آپدیت بوده‌اند.

در کانال در مورد فیلم‌های سینمایی هم مطلبی گذاشته‌اید؟ یعنی اگر شخصی بخواهد از طریق فیلم داستانی طولانی آموزش زبان ببیند آیا می‌تواند به کانال مراجعه کند؟

بله دقیقا، بسیاری از زبان‌آموزان علاقه به دیدن فیلم انگلیسی دارند ولی نمی‌دانند چطور باید از محتوای آموزشی این ویدئوها بهره ببرند. به همین خاطر ما در این کانال تلگرام زبان به سه فیلم مختلف با نام‌های کارآموز، در جستجوی خوشبختی و مستند استیو جابز پرداختیم.

این ویدئوها به‌صورت سریالی در اختیار زبان‌آموزان قرار گرفته به نحوی که محتوای آموزشی آن‌ها اختلالی در درک کلیت فیلم ایجاد نکند. سعی کردم ویدئوها را به قسمت‌های مختلف سه تا پنج دقیقه‌ای تقسیم کرده و به‌صورت روزانه در طول یک ماه در اختیار زبان‌آموزان قرار دهم.

در کانال محتوایی وجود دارد که مناسب افرادی باشد که علاقه ندارند انگلیسی را از یک دوره‌ی آموزشی یاد بگیرند و دوست دارند از طریق دنبال کردن موضوعات جالب، لابه‌لای آن زبان انگلیسی را به‌صورت غیرمستقیم آموزش ببینند؟

بله، بسیاری از این ویدئوها که به‌صورت دسته‌بندی هستند در کنار اینکه به موضوعات مختلف می‌پردازند، شما می‌توانید با توجه به علاقه‌مندی خودتان از آن‌ها استفاده کنید. کافیست به سرچ کانال مراجعه کرده و لغت مورد نظر خودتان را تایپ کنید مثلا اگر به ورزش علاقه دارید لغت اسپرت یا ورزش را سرچ کنید و مطالبی که به این موضوعات پرداخته را پیدا کنید.

برای جمع‌بندی صحبت‌هایمان و برای اینکه خوانندگان این مطلب بدانند که این کانال چگونه می‌تواند به آن‌ها کمک کند، در چند جمله به تفاوت‌های این کانال با هزاران کانال دیگر که می‌شناسید و در فضای مجازی موجود هستند اشاره ‌کنید؟

مهم‌ترین چیزی که در این کانال مشهود است طبقه‌بندی و برنامه‌ریزی دقیق کانال تلگرام زبان انگلیسی موسسه باران است به شکلی که ما از چند ماه قبل مشخص می‌کنیم چه ویدئوهایی قرار است در کانال قرار بگیرد و ما به چه موضوعاتی خواهیم پرداخت. شما این دسته‌بندی را در هیچ کانال تلگرامی پیدا نخواهید کرد. علاوه بر این تنوع مطالب کانال همینطور موضوعات مختلفی که در کانال به آنها پرداخته شده به نوبه‌ی خود منحصر به فرد است.

آقای تاش از شما و تیمی که با هم کار می‌کنید، بابت تلاشی که انجام دادید تا یک منبع غنی از مطالب آموزش زبان، هم در اختیار زبان‌آموزان و هم مدرسان زبان انگلیسی فراهم بکنید، بسیار ممنونم. بهترین آرزویتان را هم بگویید تا ما صحبت هایمان را به اتمام برسانیم.

امیدورام تمام کسانیکه عضو کانال باران هستند و یا به خانواده‌ی بزرگ باران در آینده می‌پیوندند بتوانند از مطالب بسیار مفید کانال استفاده کنند و ما هم بتوانیم از نظراتشان استفاده کنیم.


اشتراک گذاری این مطلب

درباره نویسنده

موسسه باران

ارسال دیدگاه