آموزش زبان با فیلم

روش‌های بیشتری برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال

English&Movie
نویسنده: موسسه باران
اشتراک گذاری این مطلب

هربار به متنی انگلیسی گوشی می‌دهید یا فیلمی تماشا می‌کنید یا پادکست و موسیقی می‌شنوید؛ با تاکید و توجه بیشتر به موارد زیر می‌توانید انگلیسی خود را تقویت کنید و هربار موارد جدیدی یاد بگیرید.

گرامر

هر وقت دارید انگلیسی واقعی را می‌خوانید یا به آن گوش می‌دهید، خواهید دید برخی از قوانین گرامر که در کتاب‌های درسی یاد گرفته‌اید در زندگی حقیقی به کار نمی‌روند. ناگفته نماند که درست نوشتن اهمیت خیلی زیادی دارد و همچنین به نظرم خیلی خوب است که صحبت کردنتان طبیعی به نظر برسد. اگر از کلمات مختصری مثل «gonna» و «wanna» استفاده کنید یا به جای گفتن «او تازه بیدار شده است» بگویید «او تازه بیدار شد» کسی دانش شما را زیر سوال نخواهد برد.

مکالمه

بعد از تماشای یک فیلم یا قسمتی از یک سریال می‌توانید این کار را انجام دهید: وانمود کنید آنچه که در سریال یا فیلم اتفاق افتاده است را برای یک نفر تعریف می‌کنید. تا حد امکان جزئیات اضافه کنید- به عقب برگردید، جملات را دوباره بگویید، کلمات جدیدی را که هنوز نمی‌دانید در لغتنامه پیدا کنید و به تمرین ادامه دهید.

نوشتن

مانند تمرین مکالمه، می‌توانید پاراگراف‌هایی را درباره اتفاقات این قسمت از سریال یا فیلم بنویسید. به این منظور از کلماتی که قبلاً هنگام تماشای سکانس‌ها نوشته‌اید استفاده کنید. اگر ممکن است، از کسی بخواهید به پاراگراف شما نگاهی بیندازد و بازخوردش را بگوید- یا معلم یا دوستی که مهارت‌های زبانی پیشرفته‌تری دارد.

همچنین می‌توانید دیالوگ‌های بعضی سکانس‌ها را با کلمات خودتان بازسازی کنید؛ هیچ نیازی نیست که دقیقاً شبیه دیالوگ‌های اصلی به نظر برسد. به علاوه می‌توانید یک دیالوگ کاملاً جدید بر اساس سکانسی که تماشا کرده‌اید بسازید و پایانی تازه برایش در نظر بگیرید.

چالش: چرا یک وبلاگ درباره سریال‌های انگلیسی مورد علاقه خود راه‌اندازی نکنید؟

گوش دادن و خواندن

نمی‌توانم از گفتن این جمله دست بردارم: گوش دادن و خواندن در فرایند یادگیری زبان انگلیسی شما معجزه می‌کنند. هر چه بیشتر بخوانید و گوش دهید، واژه‌‌های بیشتری یاد می‌گیرید و با الگوهای ساختاری (گرامر) بیشتری مواجه می‌شوید. علاوه بر آن یادگیری یک زبان به معنای یادگیری فرهنگ آن کشور نیز هست، که همیشه در فیلم‌ها و سریال‌ها وجود دارد و یک امتیاز مثبت بزرگ است!

 

آموزش زبان انگلیسی با موسیقی را در این مقاله مطالعه کنید.

 

راهنمای پنج مرحله‌ای: چگونه انگلیسی خود را با خواندن کتاب‌های ساده تقویت کنید


اشتراک گذاری این مطلب

درباره نویسنده

موسسه باران

ارسال دیدگاه