زبان انگلیسی سازمانی

مدیران پرمشغله شرکت‌­های بزرگ ایرانی چگونه زبان انگلیسی می‌آموزند؟

مدیران پرمشغله شرکت‌های بزرگ ایرانی چگونه زبان انگلیسی می‌آموزند؟
نویسنده: موسسه باران
اشتراک گذاری این مطلب

ابتدا از شما می‌خواهیم به سوال‌های زیر توجه کنید:

  • سازمان‌های پیشرو و آینده‌نگر همواره چه طرح‌هایی را در اولویت می‌گذارند؟
  • شرکت‌هایی که می‌خواهند نگاهی توسعه‌گرایانه و گاه تهاجمی داشته باشند، چه اقدام‌هایی انجام می‌دهند؟
  • کدام سازمان‌ها سعی دارند زمینه رشد را برای پیشرفت کارکنان خود هموار کنند؟ مدیران این سازمان‌ها چگونه برای چابکی در آینده برنامه‌ریزی و اقدام می‌کنند؟
  • شرکت­های برتر کشور چگونه برای فرصت­های پیش­رو آماده می­‌شوند؟

یکی از مهارت‌هایی که همه کارکنان یک سازمان در تمام سطوح به آن نیاز دارند، تسلط بر زبان انگلیسی است. توسعه ارتباطات و اهمیت دسترسی کارکنان به دانش تخصصی بین‌المللی از طریق شبکه اینترنت و همچنین مراودات شرکت‌ها با خارج از کشور در جهت صادرات و تامین نیازهای خود، لزوم آشنایی با زبان بین‌المللی انگلیسی را دوچندان کرده است.

آموزش زبان انگلیسی ویژه مدیران ارشد شرکت‌های برتر ایران به چه صورت است؟

شاید شما هم چندین بار یادگیری زبان را در موسسه‌های زبان انگلیسی تجربه کرده باشید، ولی پس از مدتی دیگر ادامه نداده باشید. مراکز آموزشی بسیاری در کشور با متدهای مختلف به موضوع آموزش زبان می‌پردازند. یکی از شاخه‌های بین‌المللی آموزش زبان انگلیسی که کمتر شناخته‌ شده، آموزش زبان انگلیسی مخصوص شرکت‌ها و یا سازمان‌ها است. این موضوع در سطح بین‌المللی با عنوان Corporate Language Training Service شناخته می‌شود.

موسسه افق ارتباط بین‌المللی باران (موسسه باران) با اساتید مجرب و تجربه 20 ساله خود همواره درصدد است که این خلا آموزشی را برای مدیران‌عامل و ارشد سازمانی مدیران ارشد سازمانی و مدیریت عامل پر کند. از همین رو، به‌صورت کاملا تخصصی در حال برگزاری دوره‌های متنوع آموزش زبان انگلیسی ویژه مدیران ارشد، مدیران میانی و کارکنان سازمان‌ها را در سراسر کشور است. کارنامه‌ی درخشان همراهی و همکاری با بزرگترین سازمان‌ها و شرکت‌های پیشروی ایرانی در برگزاری دوره‌های کاملا تخصصی ویژه‌ی مدیران ارشد، مدیران میانی و کارکنان کلیدی موید همین تلاش است.

در طراحی محتوای دوره‌های آموزش زبان انگلیسی ویژه مدیران سازمان‌ها دو عامل مهم مدنظر قرار گرفته می‌شود:

  1. حوزه تخصصی فعالیت سازمان
  2. مناسب‌ترین مسیر برای هر سازمان

ابتدا و با همکاری مدیران ارشد و تصمیم‌گیرندگان حوزه‌ی منابع انسانی و توسعه‌ی سازمان طرف همکاری، حوزه تخصصی فعالیت سازمان و نیازهای آموزشی و توسعه‌ای آن سازمان در مرکز توجه قرار می‌گیرد و سپس نقشه‌راه مناسب هر سازمان در مسیر یادگیری زبان انگلیسی طراحی می‌شود.

برای نمونه اگر یک شرکت در حوزه صادرات صنایع معدنی فعالیت می‌کند و لازم است در نمایشگاه‌های بین‌المللی شرکت کرده یا تجهیزات فنی خود را از شرکت‌های خارجی تامین کند، محتوای آموزشی زبان انگلیسی مدیران و کارکنان آن سازمان، متناسب با توانایی زبانی کشورهای میزبان نمایشگاه‌ها در حوزه‌ی زبان انگلیسی و نیز مهارتهای لازم برای مدیریت کردن محتوای کسب و کاری و تخصصی جلسه‌های با حضور تامین‌کنندگان یا مشتریان طراحی و تدریس می‌شود.   همین حوزه طراحی و زبان انگلیسی به آنها تدریس می‌شود.

 

چگونه موسسه باران یادگیری زبان انگلیسی برای مدیران را آسان کرده است؟

مدیران ارشد سازمان‌های بزرگ کشور در بخش یادگیری زبان انگلیسی معمولا با چه مشکلاتی مواجه می‌شوند؟

مدیران ارشد سازمان‌ها و شرکت‌ها، افراد‌ پرمشغله‌ای هستند که به‌دلیل برنامه فشرده کاری، فرصت و زمان کافی برای یادگیری زبان انگلیسی ندارند. این واقعیت در شرایطی است که زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین امتیازها در راه رسیدن به اهداف توسعه‌گرایانه خود در بازار پیش‌رو است. موسسه باران که در زمینه آموزش تخصصی زبان انگلیسی به مدیران ارشد شرکت‌ها فعالیت دارد، برای رفع این چالش راهکارهای موثری را در نظر گرفته است.

موسسه باران، پیشرو در آموزش زبان انگلیسی به مدیران ارشد 200 شرکت برتر ایران

موسسه باران بیش از ۲۰ سال است که تجربه آموزش تخصصی زبان انگلیسی به مدیران ارشد شرکت‌ها را در کارنامه خود دارد. از همین رو برای مدیران سازمان‌های بزرگ کشور، در حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، بانک‌ها، بازار سرمایه، معادن و صنایع معدنی و فلزات و بسیاری حوزه‌های تخصصی دیگر که شرکت‌های آن‌ها جزو ۲۰۰ شرکت برتر ایران قرار دارند، مانند بانک ملت، هلدینگ خلیج­ فارس، خدمات انفورماتیک، فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان سابقه یادگیری زبان انگلیسی با موسسه باران را دارند. در کنار شرکت­‌های برتر ایران، سازمان‌های بزرگی مانند سازمان بنادر و دریانوردی، فرابورس، سازمان حفظ نباتات و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در فهرست زبان‌آموزان موسسه باران قرار می­‌گیرند.

لیست مشتریان موسسه باران

توجه ویژه به فرهنگ هر سازمان نوع آموزش زبان انگلیسی

موسسه باران طی برگزاری جلسه با مدیران و آشنایی و توجه دقیق به فرهنگ و ماموریت هر سازمان، شناخت نیازها، تهیه‌ نقشه‌راه مجموعه، نیازسنجی‌های لازم را انجام می‌دهد. پس از برگزاری جلسه نیازسنجی مدیران، براساس شناخت به‌دست آمده، مناسب‌ترین استاد و بهینه‌ترین الگوی آموزش را انتخاب می‌کنند.

بر این اساس، دوره‌های آموزشی موسسه باران برای مدیران ارشد سازمان شامل مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره و معاونان به‌صورت کلاس‌های تک‌نفره (VIP) و برای مدیران میانی سازمان، کلاس‌های گروهی دو تا چهار نفره (CIP) در نظر گرفته است. همچنین کارشناسان و سرپرستان سازمان، می‌توانند در کلاس‌های گروهی تقریبا شش نفره، شرکت داشته باشند.

این دوره‌های زبان‌آموزی در سازمان‌ها هم به‌صورت دوره‌های حضوری و هم به‌صورت غیرحضوری و آنلاین در سراسر کشور برگزار می‌‌شود.

متد آموزش زبان انگلیسی موسسه باران برای مدیران سازمان‌ها به چه صورت است؟

سازمان‌ها نیازهای راهبردی و فرهنگ سازمانی متفاوتی دارند؛ از همین ‌رو متد آموزش زبان انگلیسی به مدیران متفاوت خواهد بود. با توجه به مشغله مدیران، موسسه باران این انعطاف را دارد که هم نیاز فردی را پوشش دهد و هم همگام با مدیر ارشد سازمان پیش برود و این حرکت را بر اساس مدل یاددهی-یادگیری عملیاتی کند.

موسسه باران با هدف آسان‌تر و اثربخش‌تر شدن فرآیند یادگیری برای بزرگسالان، متد آموزشی به نام «KLS» را طراحی کرده است. در این روش تمرکز اصلی بر تقویت مهارت Listening – شنیداری است.

در مرحله بعد تمرکز اصلی بر مهارت صحبت کردن (Speaking) خواهد بود. این را هم باید اضافه کرد که دوره‌های آموزشی موسسه باران، کتاب‌محور نیستند و مهارت‌های اصلی مدنظر دوره، بر اساس ویدئوهای آموزشی تقویت خواهند شد.

برای پاسخگویی به نیاز تخصصی صنایع مختلف در زمینه زبان‌آموزی، استاد دوره با پی بردن به دغدغه‌های مدیران در هر صنعت، ویدئوهای به‌روز همان حوزه را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در این روش، از یک‌سو مدیر محتوای علمی حوزه خود را در بستر زبان انگلیسی یاد خواهد گرفت و از سوی دیگر، از آخرین اطلاعات حوزه خود آگاهی پیدا خواهد کرد.

روش‌های زبان‌آموزی با متدهای بین‌المللی جدید

خدمات آموزشی «موسسه باران» براساس نیاز مدیران، شامل دوره‌های زیر می‌شود:

  • دوره آموزش حضوری زبان انگلیسی در سازمان

  • دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی

  • دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی

  • دوره آموزش مجازی / غیر حضوری زبان انگلیسی از پایه با پشتیبانی هدایتگر حرفه­‌ای

موسسه باران، انتخاب اول مدیران سازمان‌های بزرگ ایرانی برای یادگیری زبان انگلیسی

موسسه باران، انتخاب اول مدیران سازمان‌های بزرگ ایرانی برای یادگیری زبان انگلیسی

چرا موسسه باران، انتخاب اول مدیران سازمان‌های بزرگ ایرانی برای یادگیری زبان انگلیسی است؟

براساس مصاحبه و نظرسنجی انجام شده با مدیران ارشدی که در دوره‌های این موسسه حضور داشته‌اند، پیگیری و همراهی قدم‌به‌قدم تا رسیدن به هدفی که زبان‌آموز دارد، باعث شده موسسه باران انتخاب اول مدیران ایرانی باشد. در این راستا با توجه به مشغله مدیران، انعطاف‌پذیری در زمان برگزاری کلاس‌های آموزشی از مهم‌ترین ویژگی‌های این موسسه است

مدیران این فرصت را دارند که از ساعت 7 صبح تا 11 شب زمان برگزاری کلاس را انتخاب کنند. حتی زمانی که با جلسه‌های ناگهانی یا سفر کاری باعث می‌شود کلاس آموزشی لغو شود، موسسه به سرعت جلسه‌های جبرانی را هماهنگ خواهد کرد. برقراری ارتباط تعامل انسانی بین زبان‌آموز و استاد دوره، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو در مسیر آموزش از مدیران درباره روش آموزش و برخورد مدرس نظرخواهی شد. این نظرخواهی‌ها نه تنها یک بار، بلکه به صورت پیوسته و در طول دوره آموزشی ادامه خواهد داشت.

کادر آموزشی مجرب برای آموزش زبان انگلیسی به مدیران

موسسه باران به دلیل نوع رابطه‌ای که با سازمان‌های بزرگ و مدیران ارشد شرکت‌های برتر دارد، با درک تمامی ظرافت‌ها و حساسیت‌ها، کادر آموزشی و اداری خود را انتخاب می‌کند. از همین رو در جذب نیروی انسانی خود به عنوان مدرس و کادر اداری، بسیار دقیق و نکته‌سنج است. صفاتی همچون تجربه بالا و مهارت کافی که شرط اصلی استخدام مدرسان و کارکنان موسسه باران است. صداقت، رازداری و همچنین حسن‌خلق و صبوری از جمله ویژگی‌های افراد در زمان استخدام به‌شمار می‌روند.

آموزش در دوران پاندمی کرونا

موسسه باران از اسفند سال ۱۳۹۸ که کشور با همه‌گیری ویروس کرونا روبه‌رو شد، سیستم آموزشی خود را علاوه بر آموزش حضوری به صورت آنلاین نیز برگزار کرد. در این دوره، مدرسان و زبان‌آموزان با استفاده از پلتفرم‌های حرفه‌ای برگزاری کلاس‌های آنلاین، ارتباط آموزشی خود را ادامه و حفظ می‌کنند. هم‌زمان با خدمات آنلاین، موسسه باران به ارائه دوره‌های آموزش زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی و آموزش زبان انگلیسی از پایه پیوسته خدمات سراسری آموزش زبان انگلیسی را در سطوح حرفه­‌ای برای شرکت­‌های برتر کشور داشته است.

مدیران سازمان‌ها چگونه زبان یاد می‌گیرند؟


اشتراک گذاری این مطلب

درباره نویسنده

موسسه باران

ارسال دیدگاه