آموزش مکالمه زبان مهارت‌های انگلیسی

چطور می‌توانم بدون مکث و ترس انگلیسی صحبت کنم؟

چطور می‌توانم بدون مکث و ترس انگلیسی صحبت کنم؟
نویسنده: موسسه باران
اشتراک گذاری این مطلب

همه ما دوست داریم بیشتر از یک زبان بلد باشیم. و زبان دوم یا سوم را هم به‌خوبی زبان اولمان صحبت کنیم اما واقعیت این است که ما سال‌ها برای یاد گرفتن زبان اولمان صرف کرده‌ایم و برای یادگیری زبان دوم هم باید کمی حوصله به‌خرج دهیم.

تنها زمانی می‌توانید به مهارت کافی در زمینه گفتاری یا Speaking در زبان انگلیسی برسید که بتوانید دایره واژگان تخصصی خود را تقویت کرده و خود را ملزم به صحبت کنید. برای صحبت کردن باید چند مسئله را مد نظر داشته باشید:

1- تمرین! تمرین! تمرین! خودتان را مجبور کنید حرف بزنید! یکی از بزرگترین مشکلات زبان‌آموزان در کلاس‌های حضوری این است که زمان بین دانشجویان تقسیم می‌شود و شما فرصت کمی برای صحبت دارید. این فرصت را برای خودتان ایجاد کنید. هر روز صبح فرایند کاری روزانه‌تان را به انگلیسی جلوی آینه با خود مرور کنید. با دوستی قرار انگلیسی بگذارید و نیم ساعت انگلیسی حرف بزنید. صدای خودتان را ضبط کنید و گوش کنید.

2- از غلط گفتن نترسید! همین تمرین و استفاده منظم از کلمات انگلیسی عالی است. به‌مرور خودتان می‌توانید غلط‌های خود را تصحیح کرده و هر بار بهتر صحبت کنید.

3- کلمات جدیدی را که می‌شنوید یا می‌بینید، یادداشت کنید و با خودتان مرور کنید.

چطور می‌توانم بدون مکث و ترس انگلیسی صحبت کنم؟

4- مهمانی انگلیسی برگزار کنید. با دوستانتان قرار بگذارید در این مهمانی کسی نباید فارسی صحبت کند. اسم غذاها را به انگلیسی روی آن بنویسید. جملات ابتدایی را از قبل روی کارت‌هایی آماده کنید و به همه بدهید. قول می‌دهم کلی بخندید‍!

5- از تکرار مطالبی که یاد گرفته‌اید غافل نشوید. آیا با تکرار کردن مطالب می‌توانیم انگلیسی را بدون وقفه و اتوماتیک حرف بزنیم؟ آیا به صورت کلی تکرار مطالب می‌تواند باعث افزایش مهارت گفتاری در افراد شود؟ تکرار و تمرین همیشه در روش‌های سنتی و حتی در روش‌های مدرن یکی از مواردی است که مدرسان برای تکمیل یادگیری یک مبحث بر روی آن تاکید دارند. به صورت کلی نمی‌توان این مطلب را رد کرد که تکرار مطالب بر روی افزایش مهارت شنیداری گفتاری تاثیرگذار است. اما اعتقاد ما این است که تکرار مطالب باید با درک مطلب همراه باشد. روش سنتی تکرار چندین و چند باره کلمات برای حفظ کردن، نمی‌تواند برای افزایش مهارت گفتاری مثمرثمر باشد. بهتر است که این مطلب را برای همیشه روشن کنیم که ما می‌خواهیم زبان‌آموز، زبان را فرا بگیرد نه اینکه صرفاً مطلبی را حفظ کند.

ما می‌توانیم آموخته‌های خود را از سال‌های ابتدایی مدارس به‌خاطر آوریم (مثال روشن  آن جدول ضرب است) اما نمی‌توانیم مطالبی را که سطحی حفظ کرده‌ایم، حتی پس از زمانی کوتاه به یاد آوریم. دلیل این موضوع این است که هنگامی‌که یک مسئله را فرا می‌گیرید به صورت کامل در حافظه طولانی مدت شما ثبت می‌شود، اما هنگامی‌که یک موضوع را صرفا حفظ می‌کنید آن مطلب تنها در حافظه کوتاه مدت‌تان مانده و به حافظه بلندمدت منتقل نمی‌شود.

در روش‌های نوین یادگیری زبان انگلیسی، تکرار و تمرین مطالب به سبکی طراحی شده که وارد حافظه بلندمدت شما شود. در واقع فرآیند فراگیری زبان انگلیسی را اجرا کنید نه اینکه صرفا مطالب را به صورت موقتی حفظ کنید. مدت زمان هر جلسه روش آموزش زبان تلفنی کوتاه است که در مقایسه با کلاس‌های سنتی آموزش وقت بسیار کمتری از شما خواهد گرفت. در دوره‌های مختلف غیرحضوری شما با تکرار مطالب تنها نمی‌مانید، بلکه بسته به نوع دوره مدرس یا هدایتگر در کنار شما هستند.

منبع: کانون ویرایش و ترجمه


اشتراک گذاری این مطلب

درباره نویسنده

موسسه باران

ارسال دیدگاه