مهارت‌های انگلیسی

8 راز پشتکار و مطالعه موفق زبان انگلیسی

8 رموز پشتکار و مطالعه موفق
نویسنده: موسسه باران
اشتراک گذاری این مطلب

وقتی زمان بیشتری برای یادگیری زبان بگذارید، رموز پشتکار و مطالعه موفق را درک می‌کنید. در مصاحبه‌ای که با برخی دانش‌آموزان سابقم داشتم، اینها پیشنهاداتی هستند که بهترین کارکرد را برایشان داشته‌اند:

  • بنویسید، در فرهنگ لغت دنبالش بگردید، و از آن استفاده کنید! بعد از انجام یک مکالمه، لغت یا عبارتی را که نمی‌دانید، بنویسید. بعد در لغتنامه دنبالش بگردید یا معنیش را از کسی بپرسید. به این فکر کنید که کلمه یا عبارت چگونه استفاده شده و به محض این که می‌توانید از آن در مکالمه‌‌ استفاده کنید تا ملکه ذهنتان شود.
  • از کلمات هم‌خانواده استفاده کنید و به زبان جدید ارتباط دهید. شاید متوجه شده باشید که برخی کلمات در سایر زبان‌ها نیز مشابه هستند. کلماتی که در زبان‌ها مختلف عیناً تکرار می‌شوند، «هم‌خانواده» نام دارند. گاهی این کلمات ریشه یکسان یا انتهای یکسان دارند. این به شما کمک می‌کند تا به فصاحت و شیوایی در زبان دست یابید. برای مثال لغت «abdomen» به معنای شکم، به شیوه‌ای مشابه در انگلیسی، فرانسه و لاتین تلفظ و استفاده می‌شود. لغت «accidente» تلفظ یکسانی در ایتالیایی و اسپانیایی دارد و هم‌معنی «accident» یا تصادف در انگلیسی و فرانسوی است. هزاران لغت هم‌خانواده وجود دارند که به راحتی با جستجو در اینترنت پیدا می‌شوند. نه تنها تاریخچه این لغات در شما ایجاد علاقه می‌کند، بلکه شباهت‌هایشان تسلط شما را افزایش می‌دهند، با نرخ بالا در یک بازه زمانی کوتاه.
  • لغات با تعداد تکرار 2000 را یاد بگیرید. می‌توانید کلماتی را که بیشترین تعداد تکرار را در یک زبان دارند دانلود کنید و شروع کنید به مطالعه و استفاده از این کلمات در زبان روزمره‌تان. خیلی زود از تعداد کلماتی که می‌دانید و به کار می‌برید شگفت‌زده خواهید شد. این پایه‌ای است برای بنای کارتان.
  • برای به خاطر سپردن، تصویری فکر کنید. وقتی هنگام گوش دادن یا خواندن به لغت جدیدی بر می‌خورید و معنی آن را نمی‌دانید، می‌توانید به یک نشانه تصویری فکر کنید تا به حفظ کردنش کمک کند. این طوری معنایش را بهتر به یاد خواهید آورد. برای مثال کلمه «caber» به اسپانیایی به معنای متناسب بودن است. پس می‌توانید به یک «cab(تاکسی)» با «bear» یا خرسی که آن را به سمت پایین جاده می‌راند فکر کنید.
  • کلاس‌ها. درس‌های خصوصی و گروهی در طولانی مدت به ثمر می‌نشینند. می‌توانند برای نیازهای خاص شما شخصی‌سازی شوند. پس اگر علاقه بیشتری به فراگیری درباره میراث فرهنگی یا چیزی مرتبط با شغل سفارت خارجی دارید، معلمتان می‌تواند یادگیری را در راستای این علایق جهت‌دهی کند. با این حال، همکلاسی بودن با سایر افراد کمک می‌کند که زبان را تمرین کنید و دوستی‌ها را شکوفا کنید تا به تمرین زبان در خارج از محیط کلاس درس ادامه دهید. تعلیم کلاسی حضوری یا آنلاین باعث مطالعه هدفمند و پیشرفت سریعتر شما می‌شود. می‌توانید سایرین را در موقعیتی مشابه خودتان ببینید و از فرایند یادگیری با آنها لذت ببرید.
  • تمرین! زبان‌ها زنده هستند و برای این که بتوانید با سرعت ثابتی به فراگیریتان ادامه دهید، باید آنها را به کار بگیرید. لغات و گرامر را بهتر به یاد خواهید آورد و در جریان اصطلاحات عامیانه و لغات جدید و عباراتی که به زبان اضافه می‌شوند قرار خواهید گرفت. یک راه مفید این است که بین تکرارهای زبان فاصله بگذارید تا حافظه‌تان تقویت شود. شما کلمات و اصطلاحات مشخصی را هر چند روز یک بار و به مدت مدید مطالعه می‌کنید. اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی در بازار وجود دارند که به شما کمک می‌کنند برای مطالعه برنامه‌ریزی کنید. به علاوه برای این که در کل زندگی خود این تسلط بر زبان را حفظ کنید می‌توانید با دانش‌آموزان و معلمان کلاس‌هایتان در تماس باشید.
  • ارتباط: ارتباطتان را با افرادی که در سفر با آن‌ها آشنا می‌شوید، حفظ کنید تا بتوانید زبان را تمرین کنید (هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن، و گوش دادن). با پیروی از این برنامه‌های ساماندهی شده که به شما کمک کرده‌اند به چنین تسلطی در زبان برسید، به شیوایی زبان دست پیدا خواهید کرد.
  • از قانون 20/80 پیروی کنید. اصل پارتو که بیشتر برای کسب و کارها طراحی شده است، به سایر موقعیت‌های زندگی هم اعمال می‌شود. این اصل بیان می‌کند که 20% از کاری که هر روز انجام می‌دهید، 80% نتیجه شما را تولید می‌کند. اساساً، چیزهایی که در راه رسیدن به هدفتان مهم نیستند را حذف می‌کنید-چیزهایی را که تأثیر کمی بر دستاورد کلی شما از شیوایی زبان دارند می‌شناسید. و بر 20%ای تمرکز می‌کنید که بیشترین میزان (80%) نتیجه را برایتان به ارمغان می‌آورد. این کمک زیادی به افزایش سرعت شما برای شیوایی زبان می‌کند. بهتر است که زمانتان را صرف هدف نهایی کنید.

خلاصه

به عقیده من زبان‌ها و فرهنگ‌ها باعث غنی‌تر شدن زندگی می‌شوند. تسلط بر یک زبان، نه تنها باعث درک بهتر آن زبان و مردمش می‌شود، بلکه منجر به فهم عمیق‌تر جهان خواهد شد. همچنین باعث می‌شود اعتماد به نفس پیدا کنید که در اهدافتان موفق خواهید شد. این در مقابل از سایر هدف‌گذاری‌ها و دستاوردهای زندگی پشتیبانی می‌کند. با شیوایی زبان، این قدرت بالقوه را خواهید داشت که به هر آنچه دوست دارید تبدیل شوید.

تصمیم یادگیری زبان برایتان سخت است؟ برنامه‌های پیشنهادی ما برای آموزش آنلاین زبان را چک کنید. و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. خوشحال می‌شویم به شیوایی زبان شما کمک کنیم.

پس بگویید «yes» یا به هر زبانی که صحبت می‌کنید: بله، si, oui, ja, sim, ken, sea, jes, hai, ndiyo, gee, oo, shi, baleh, na’em, a-yo, haan, hanji, ho, hunji, hufi, ao, igen, da, evet, avuno, nai, tak, taip, aye, tha, bai, oes, jom, ya یا kylla…

نکته را گرفتید؟اشتراک گذاری این مطلب

درباره نویسنده

موسسه باران

ارسال دیدگاه